Zalety diety dukana

posted on 09 Apr 2013 02:42 by dietawysokobialkowa

 

 

Ostatnimi czasy dieta białkowa zdobyła w Polsce sensacyjną renome. Stało się tak za sprawą tego, że dość wyraźnie różni się ona od innych diet. Przede wszystkim nie opiera się na notorycznym liczeniu kalorii oraz nadzorowaniu składu każdego spożywanego produktu. Dodatkowo jej rezultaty widać już po kilku dniach od wdrożenia jej w życie, co jest doskonałym motywatorem dla odchudzających się osób. Ze względu na to, iż wspiera się ona – jak sama definicja pokazuje – przede wszystkim na zwiększeniu posiłków bogatych w białka, zapewnia stratę kilogramów, nie zastępując stanu masy mięśniowej i nie powodując wiotczenia skóry, a wręcz zapewnia ich uelastycznienie.

 

Co ważne, dieta białkowa posiada bardzo klarowne zasady, dzięki czemu każdy może ją użytkować bez obaw, że źle zrozumie któreś wytyczne. Białka powodują, że spada apetyt, a tym samym nie czuje się głodu, jak ma to miejsce w przypadku innych diet. Osoby, które ją wykorzystują, nie chodzą więc cały czas podenerwowane, a wręcz przeciwnie – przejawiają więcej energii oraz dobre samopoczucie.

Warto podkreślić, że dieta proteinowa jest bezpieczna, co zostało zaaprobowane przez badania medyczne. Jej zasady nie nakazują, aby zrezygnować z ulubionych dań, a spożywane posiłki mogą być przeróżne. Dieta pozwala ustabilizować masę ciała i nie dopuszcza efektu jo-jo, za to powoduje istotną (na całe życie) zmianę nawyków żywieniowych, wspomagając w organizmie poziom żelaza, jak i przyspieszając przemianę materii.

Skrupulatnie przestrzegając reguł diety białkowej, w okresie 2-3 miesięcy zaistnieje sposobność „zgubienia” nawet 15 kilogramów.

 

 

Comment

Comment:

Tweet