Wady diety proteinowej

posted on 12 Apr 2013 02:12 by dietawysokobialkowa

 

 

Pomimo tego, że dieta białkowa jest ostatnimi czasy niezwykle lubiana wśród odchudzających się osób, ma też swoich przeciwników, którzy zwracają uwagę na jej wady.

 

Przeczące strony diety Dukana można dostrzec zwłaszcza w jej początkowym stadium. Jak wiadomo, bazuje ona na tym, aby wykluczyć węglowodany i tłuszcze, natomiast zwiększyć ilość spożywanych białek. To wiąże się tymczasem z tym, że w pierwszej fazie użytkowania diety, czyli w fazie uderzeniowej, jest możliwe doznawać odczucia osłabienia i zmęczenia. Mimo, że powszechnie węglowodanów nie uważa się za zdrowe, organizm ich pożąda do prawidłowego funkcjonowania. Poza tym, zakazuje się jedzenia owoców i warzyw, w następstwie tego może występować niedosyt witamin również składników mineralnych – w związku z tym nieodłączne jest, aby uzupełniać je suplementami.

Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż dieta białkowa jest bardzo surowa – ma ściśle określone zasady i powinno się ich dokładnie wykonywać. To jednak u osób odchudzających się może sprawiać problemy z metabolizmem, owocem czego będzie zaistnienie wzdęć oraz lekkich zaparć.

Decydując się na wykorzystywanie diety Dukana w swoim życiu, musimy wziąć pod atencję fakt, że oferowane artykuły odżywcze są trudno dostępne na polskim rynku (np. owoce morza, mięso indycze), a w związku z tym kosztowne. Ponadto, powinniśmy być świadomi jej możliwych, istotnych konsekwencji. Ma ona bowiem znaczenie na nasze nerki oraz wątrobę, które są obciążane. Na dodatek tego, narasta groźba choroby nowotworowej, a dodatkowo poziom cholesterolu.

 

 

wady diety białkowej,dieta białkowa i jej wady,jakie wady ma dieta białkowa

Comment

Comment:

Tweet