Fazy diety proteinowej

posted on 16 Apr 2013 14:35 by dietawysokobialkowa

 

 

Dieta białkowa posiada jasno wytyczone reguły. Dzieli się ona na cztery następujące po sobie fazy, z jakich każda trwa ustaloną ilość czasu. Fazy te to:
Faza 1 – uderzeniowa (ataku)
Jej długość jest uzależniona od tego, ilu kilogramów chce pozbyć się zainteresowana osoba. W sytuacji, gdy ma ona na celu „zgubienie” 5 kilogramów, wystarczy jeden dzień pierwszego etapu, 10 kilogramów – 3 dni, 10-20 kilogramów – 5 dni, jednakże ponad 20 kilogramów – 7-10 dni. W trakcie fazy ataku wskazane jest spożywanie jedynie produktów białkowych w dowolnej ilości i o dowolnych porach.
• Faza 2 – naprzemienna (równomiernej utraty wagi)
Faza ta bazuje na jedzeniu na zmianę: 5 dni produktów bogatych w białko plus warzyw, a kolejne 5 dni samych produktów białkowych. Można też w zastępstwie pięciu dni, robić zmianę co jeden dzień. Fazy naprzemiennej wykonywa się aż do momentu, kiedy zadowoli nas osiągnięta dzięki niej waga. Tak jak w fazie pierwszej, jak i drugiej należy pić 1,5 litra napojów dziennie oraz jeść 1-2 łyżki otrąb owsianych i pszennych.
• Faza 3 – utrwalania
Ten etap ma wystąpić wtedy, kiedy już osiągniemy upragniony efekt. Zgodnie z nazwą, polega na umacnianiu wszystkich kilogramów, których się pozbyliśmy – na każdy kilogram wypada przeznaczyć 10 dni utrwalania. Dodatkowo tłumi się rygorystyczność diety, bowiem do dwóch razy w tygodniu można zjeść wysokokalorycznie.
• Faza 4 – ostateczna stabilizacja
Jest to krok, jakiego musimy przestrzegać już do końca życia, dzięki niemu będziemy mogli podtrzymać otrzymaną sylwetkę. Główne instrukcje fazy krańcowej stabilizacji to harmonijne jedzenie małych posiłków oraz unikanie słodyczy, tłuszczów i alkoholu. Raz w tygodniu trzeba jeść tak, jak w fazie pierwszej.

 


fazy diety (białkowej|proteinowej|dukana},dieta dukana i jej fazy,dieta proteinowa,dieta proteinowa i jej fazy,dieta proteinowa

 

Comment

Comment:

Tweet