Dieta białkowa

posted on 24 Apr 2013 20:01 by dietawysokobialkowa

 

 

Dieta białkowa, zwana także dietą Dukana (od jej autora – francuskiego lekarza, Pierre Dukana), protal bądź proteinową, ma na celu efektywne pozbycie się z organizmu nadmiernych zapasów, równocześnie go nie uszkadzając, a na dodatek nie powodując dyskomfortu u odchudzających się osób.

 

Dieta ta polega na ograniczeniu konsumowania węglowodanów oraz tłuszczów i zamiast tego, podwyższeniu w odżywianiu dawki posiłków proteinowych, które są zasobne w białka, a z nich przede wszystkim jest skonstruowany nasz organizm. Ażeby całkiem przetrawić dostarczone proteiny, organizm potrzebuje o wiele większych nakładów energii niż w przypadku węglowodanów i tłuszczów. Z racji tego, że musi on otrzymywać ją z rezerw tłuszczowych, można stwierdzić, iż hasłem przewodnim diety białkowej jest chudnięcie jedząc i między innymi stąd jest ona tak popularna wśród wielu odchudzających się osób.

Dieta białkowa składa się z czterech faz, które przebiegają jedna po drugiej. Pierwsze dwa etapy to faza uderzeniowa oraz faza naprzemienna. Ich zamiarem jest ubywanie wagi, co ma miejsce nieomal natychmiast, a następnie jest utrzymywane. Kolejno zachodzą faza utrwalenia i faza stabilizacji, które mają pomóc w utrzymaniu wymarzonej figury, a także zapobieganiu przebiegania efektu jo-jo.

Dieta proteinowa ma wielu zwolenników, albowiem stosując ją, nie powinno się zwracać uwagi na kalorie, a do tego nie czuje się niedosytu, co niejednokrotnie spotykane jest w innych dietach. Abstrahując od tego, doskonale motywuje, bowiem jej rezultaty są dostrzegalne prawie że od razu.

 

 

Comment

Comment:

Tweet